Nábytek z obchodu nebo vlastnoručně vyrobený?

Správný kutil by měl bez přemýšlení odpovědět, že ten nejlepší nábytek je vlastnoručně vyrobený. Co když ale zjistí, že v kamenném či internetovém obchodu se zajišťuje jednodušeji a levněji?

Základní pro a proti vlastnoručně vyrobenému nábytku

Jasné pro, má vlastnoručně vyrobený nábytek za kreativitu. Není lepšího pocitu, než když se práce povede a jídelní stůl stojí na všech čtyřech v kuchyni a celá rodina na něm vesele večeří. Radost z tvůrčí práce kutila-amatéra provází celou dobu, od okamžiku, kdy poprvé vezme do ruky neohoblovanou desku až po okamžik lakování výsledku. Dalším jasným pozitivem je design. Pokud máte doma opravdu zručného kutila, je více než pravděpodobné, že je vám schopný vyrobit nábytek přesně na míru. Takový, který si už dlouhá léta přejete, a který se bude perfektně hodit do interiéru. Vlastnoručně vyrobený nábytek má jistojistě i jiné přednosti, ale ty výše zmíněné jsou nejspíš nepřekonatelné.
Kupovaný nábytek má také své klady. Tím asi nejdůležitějším je cena, čas a dostupnost. Je známo, že vlastnoručně vyráběný nábytek často vyjde na více peněz než ten kupovaný. A to si za výrobu kusu nábytku neúčtujete vlastní mzdu. Navíc čas strávené před počítačem a výběrem správného interiérového doplňku je mnohem kratší než nákup dřevotřísky a hoblování. A v závěru i dostupnost je výhodnější. Objednaný nábytek přivezou až k vám do domu, zpravidla zadarmo, jelikož je doprava již zahrnuta v ceně výrobku. Kromě těchto zjevných výhod se nabízí i otázka designu. I když může kutil vytvořit profesionální výrobek, není to pravidlem. Za to u kupovaného nábytku máte jistotu a záruku kvality i designu. Pokud si vyberete konkrétní druh šatní skříně, budete vědět, že přesně ji ve stejné barvě i se stejným zrcadlem dostanete v pořádku do domu.
Zvažte tedy všechna pro a proti a zkuste se porozhlédnout na internetovém obchodě, který kus nábytku se líbí zrovna vám.