Jak se zbavit otravných komárů? No přeci díky sítím proti hmyzu!

Komáři a mnohdy i jiný hmyz jsou na denním, tedy spíš večerním, pořádku většiny interiérů. Nemusíte už ani rozsvěcovat, stačí, když máte zapnutou televizi a dostanou se všude. Jak se ale nejen komárů účinně zbavit vám jen tak někdo neřekne.

Skrytým úspěchem je prevence

Prevence proti komárům se může kdekomu zdát podivná, ale je to tak. Pokud stavíte nebo rekonstruujete dům či byt, rozhodně nezapomeňte na sítě proti hmyzu. Mohou být rozhodujícím faktorem, který rozhodne o vaší letní pohodě. Přestože to může znít neuvěřitelně, instalujte sítě proti hmyzu do všech oken. Někdy se stává, že majitelé domů a bytů vynechávají některé pokoje, ať už z nejrůznějších důvodů. Logicky pak zbylé sítě nemají vůbec žádný význam. Myslete na to, že komár si nevybírá pokoj podle toho, kde jsou sítě, vletí tam, kam se dostane.

Pokud nechcete mít v oknech sítě proti hmyzu, nabízí ještě několik, už ne tolik efektivních způsobů. Jedním z nich, jsou takzvané screenové rolety. Jedná se o rolety, které se umisťují do kancelářských budov, ale také rodinných domů. Jedná se o typ venkovních rolet, který je odolný vůči počasí. Lze je ovládat manuálně, anebo pomocí motorku.

Kromě screenových rolet, existují i tzv. zatemňovací rolety. V okamžiku, kdy jsou zatemňovací rolety zatažené, je nemožné, aby se do interiéru cokoli dostalo. Utěsní totiž prostor před okny a nevpustí do interiéru nejen hmyz, ale ani sluneční paprsky a teplo z nich sálající a naopak v zimě nedovolí vniknutí chladného vzduchu.

Můžete zkusit také nejrůznější prostředky, které zapojíte do elektřiny a celou noc vás chrání, anebo podle starého léčitelství, několik svazečků levandulí zavěšených u okna, by mělo komáry odradit a odlákat pryč od vašeho domu. Pokud ale chcete stoprocentní ochranu, sítě proti hmyzu jsou nejlepší volbou.