Jak postupovat při renovaci futer dveří?

Jak postupovat při renovaci futer dveří? Vyřešíme to barvou! Pojďme si společně předvést tipy na správnou renovaci barvou. Jistě naše tipy oceníte. Jedná se o nejlevnější a zároveň nejjednodušší způsob renovace, a to se vyplatí. Navíc to zvládnete svépomocí.

Jak postupovat při renovaci futer dveří?

Barva na futra

Nová barva na futra udělá ze starých zárubní téměř nové. Tuto renovaci navíc zvládnete bez jakéholiv bourání a těžkých prací.

První krok při renovaci futer dveří

Prvním krokem v úspěšné renovaci zárubní je odstranění původního nátěru. To jednoduše uděláte tak, že jej obrousíte. Můžete použít opalovací pistoli, která vám zaručeně usnadní práci, ale zvládnete to také se špachtlí, případě smirkovým papírem s různými stupni hrubosti. Očištěné a připravené zárubně prohlédněte a případné praskliny a nerovnosti zatmelte a opět znovu přebruste. Určitě vám i po precizním broušení barva na některých místech ulpěla. Nevěšte hlavu, je to úplně normální a nejedná se o překážku, která by kazila pravidelnost nátěru.

Natíráme dřevěné dveře!

Po přebroušení futer můžeme začít natírat. Výběr kvalitní nátěrové hmoty je esenciální. Pokud máte dřevěné zárubně, dbejte na to, aby byl zachován jeho přirozený vzhled. Častokrát poslouží obyčejný bezbarvý lak s lazurou. Pokud není dřevo suché, což se zas tak předpokládat nedá, je patřičné využít mikroporézní nátěr, který umožní dřevu dýchat a dokáže regulovat jeho vlhkost. K tomuto účelu se hodí vodouředitelné laky.

Natíráme kovové dveře!

Kovové zárubně musíte před samotným broušením odmastit horkou vodou se saponátem. K broušení vám postačí brusná houba na kov. Pokud ji nemáte, můžete použít obyčejný kovový kartáč, kterým disponuje téměř každá domácnost. Pokud jste se dostali do fáze, že se kovový nátěr loupe, využijte služeb horkovzdušné pistole a špachtle, se kterou to půjde raz dva. Pokud nemáte pistoli, tak si pořiďte speciální odstraňovač barvy, který z futer odstraní úplně vše. Jakmile máte zabroušeno a odstraněnou starší barvu, můžete začít s natíráním. Ještě ale doporučujeme před začátkem oblepit krycí páskou citlivá místa. Nátěr proveďte minimálně dvakrát!

Přeje vám hodně štěstí s renovací futer dveří.

renovace futer dveří