Fakta o dřevěných podlahách

Kdo by nechtěl pořádnou masivní podlahu. To je pravděpodobně sen každého, kdo touží po velkém domě na samotce nebo někde na periferii města. Trochu jsme odběhli od tématu, ale jak je to v takovém domě s masivními dřevěnými podlahami? Pojďme se podívat na fakta o dřevěných podlahách společně v následujícím článku. Tak kde je pravda?

Odpověď bude pravděpodobně někde uprostřed. Co to znamená? No, že neexistují převaha výhod či nevýhod. Jedná se spíše o zvýšené nároky a omezení, se kterými musíte jako budoucí majitel počítat. Na druhou stranu se vám taková podlaha odvděčí příjemným pocitem, který laminátová podlaha nebo PVC rozhodně nenavodí.

Na co se musíte připravit?

  • Na pravidelnější údržbu,
  • budete omezeni instalací podlahového vytápění a
  • limitování umístěním.

Pravidelná údržba je faktem o dřevěných podlahách číslo 1. To znamená nejen pravidelné voskování, ale jednou za 5 let je budete muset kompletně obnovit – zrestaurovat. Naopak u plovoucí podlahy stačí dohlížet na kvalitu každý rok a podlahu sem tam potřít speciálním olejem.

Podlahové vytápění může být oříškem. Proč? Častokrát je totiž výška dřeva natolik vysoká, že jí teplo jednoduše neprojde. Zkonzultujte vždy další postup se zkušeným podlahářem a topenářem, kteří vám již poradí. Každé větší město má své podlahové studio, nebojte se proto obrátit na nejbližšího řemeslníka. Ti vám doporučí nejen výšku podlahy, ale také její vhodnost, typ, druh a doporučí nejvhodnější podlahové topení.

Dobře si rozmyslete samotné umístění podlah. Budou všude? Ve všech pokojích? Ze zkušenosti doporučujeme vyhnout se místům, která jsou často zatěžována vlhkostí či prachem. Jsou to zádveřní místa a koupelny. Tím byste si mohli svou podlahu nadobro odrovnat. Pokud však trváte na umístění i v těchto prostorech, nevyhnete se údržbě s vyšší frekvencí.

Fakta o dřevěných podlahách